Fandom : Harry Potter

Kapitol : ?

Varování : Slash, +15, mpreg, psychologické,

Postavy : Harry/Severus

Popis : Sírius je pryč a Harry už nemá nikoho, koho mi mohl tak milovat. Je osamělý, ale zůstane sám?

Kroky našeho osudu jsou opravdu zvláštní. Harry o tom ví své. Jedna jediná noc změní celý jeho život. Už nikdy nebude sám. Bude se muset o to víc snažit, aby ho Lord Voldemort nenašel. Aby ochránil to, co mu osud seslal. Ale nakonec se i toho musí vzdát.

Kdo se vrátí do Bradavic a kdo bude bojovat? Opravdu se Harry musí vzdát všeho, aby byl konečně šťastný? Ale v tomhle případě nejde jen o něj. On není ten důležitý. Co se vlastně stalo a jaké to mělo následky?

Opravdu to chcete vědět?

1. kapitola

2. kapitola

3. kapitola

4. kapitola

5. kapitola

 

6. kapitola

7. kapitola

8. kapitola

9. kapitola

10. kapitola

 

11. kapitola

12. kapitola

13. kapitola

14. kapitola

15. kapitola

 

16. kapitola

17. kapitola

18. kapitola

19. kapitola

20. kapitola

 

 

 

Diskusní téma: Cullet of beauty

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

Albertnib | 01.06.2018

The prostate gland is a vital a part of a male's reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate related can be found just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is usually really miserable and inconvenient for your patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.Prostate infection, also referred to as prostatitis, is the most common prostate-related problem in men younger than 55 years of age. Infections from the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of all forms of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of a particular defect inside gland along with the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be caused by trauma on the urinary tract or by infections received from other regions of the body. A patient may experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal with the prostate defect as well as the utilization antibiotics and NSAIDs to take care of the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to determine the cause of these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and high lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate weight loss program is important. These are some in the actions you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for overall health and will also also maintain your urinary track clean.

2. Some studies declare that several ejaculations a week will prevent prostate cancer.

3. Eat pork moderately. It has been shown that consuming greater than four meals of beef weekly will heighten the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most important measure to consider to be sure a normal prostate is always to opt for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you should select prostate examination at least once annually.

Nedočkavost/ droga

Samarienka | 23.04.2017

Ahojky kdy bude další část? Je to úžasný příběh.

...

Sayuri | 27.02.2017

Kdy budou dalsi kapitoly? Je to vazne nádherná a napínavá povídka... Je skoda ji nechat nedokoncenou

Wííí

Emily | 24.09.2016

Nádhera! Hrozne sa mi na tejto poviedke páči, že Harry ani Severus nie sú extrémne romantický, ani chladný. Severus sa nehanbí za svoje city voči malému ani na verejnosti! To je paráda! A to, kým si uvedomí, že ľúbi aj Harryho asi ešte potrvá, len dúfam, že nie príliš dlho. Je síce inteligentný, ale občas mu asi nejaký ten škriatok stojí na kábli. :) Harryho mi je ľúto, ale bez toho by to nebolo také úžasne napísané, ako to je teraz. :) Už sa neviem dočkať, ako to bude pokračovať. :)

Re: Wííí

Emily | 24.09.2016

Nejak mi to prekliklo, bolo to písané ku kapitole 14. :D

Prosím :)

Michalette | 19.05.2016

prosím pokračuj ďalej s túto poviedku je úžasná

...

market | 22.01.2016

Prosím pokračuj s psaním

pokračko

emily | 05.12.2013

Ahoj, bude pokračovanie? Lebo ja sa naozaj veľmi nerada púšťam do niečoho, čo sa nakoniec nedokončí. :D Zožrala by som si všetky nehty od nedočkavosti ako to všetko skončí! :D

:-)

fans :) | 12.08.2012

tak kdypak se objeví další kapitolky? Píšeš fakt úžasně....jsem zvědavá jak to půjde dál :-D

nedočkavostí skáču do stropu XD

zaza | 06.06.2011

kdy bude první kapitolky ?? kdy?!?!kdy?!?!kdy?!?!kdy?!?!kdy?!?!kdy?!?!kdy?!?!kdy?!?!kdy?!?!kdy?!?!kdy?!?!.... já už se nemůžu dočkat XD Prosím XD už je sem dej XD na kolenou tě žádám... XD

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek